Marczyk przed Chuchałą. Kłopoty Grzyba

Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk prowadzą po trzech odcinkach specjalnych Rajdu Nadwiślańskiego, 3 rundy ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Załoga prowadząca Skodę Fabię Evo wygrała jeden z porannych odcinków specjalnych i wyszła na prowadzenie po problemach Grzegorz Grzyba, który na OS3 stracił ponad 4 minuty i spadł w klasyfikacji. Ostatecznie Grzyb wycofał się z rywalizacji.

Właśnie Grzegorz Grzyb i Michał Poradzisz byli najszybsi na dwóch pierwszych próbach rajdu, OS Zakrzów i OS Józefów. Były mistrz Polski, jadący Skodą Fabia Rally2 Evo wyprzedzał Miko Marczyka o ponad 9 sekund.

Drugie miejsce w klasyfikacji rajdu po trzech odcinkach specjalnych zajmują Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski w kolejnej Skodzie Fabia Evo. Ich strata do prowadzącego Marczyka jest niewielka, wynosi zaledwie 2.7 sekundy.

Na trzecim miejscu znajdują się Tomasz Kasperczyk i Damian Syty w Volkswagenie Polo GTI, tracąc do liderów 5.7 sekundy.

Na drugim odcinku specjalnym doszło do awarii i pożaru samochodu, który prowadził Jarosław Szeja. W efekcie kilku kolejnych kierowców zanotowało duże straty. W tej grupie byli między innymi Maciej Lubiak i Grzegorz Dachowski, którzy po pierwszym odcinku zajmowali wysokie, piąte miejsce. Ich pozycja została zweryfikowana po nadaniu czasu i ekipa jadąca Skodą Fabią R5 pozostaje na tym samym, piątym miejscu w klasyfikacji rajdu.

Rajd Nadwiślański. Klasyfikacja po 3 odcinkach Specjalnych

  1. Miko Marczyk / Szymon Gospodarczyk Skoda Fabia Evo
  2. Wojciech Chuchała / Sebastian Rozwadowski Skoda Fabia Evo +2.7
  3. Tomasz Kasperczyk / Damian Syty Volkswagen Poli GTI +5.7
  4. Kacper Wróblewski / Jakub Wróbel Skoda Fabia Evo +17.9
  5. Maciej Lubiak / Grzegorz Dachowski Skoda Fabia R5 +18.0

fot. Banan Foto