Czołówka bez zmian, Kasperczyk wciąż liderem

Tomasz Kasperczyk i Damian Syty prowadzą po pierwszym dniu Rajdu Nadwiślańskiego, który w tym roku jest trzecią rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Załoga jadąca Fordem Fiesta R5 wygrała dwa odcinki z wieczornej pętli.

Liderzy zwiększyli swoją przewagę do sześciu sekund, wyprzedzając w łącznej klasyfikacji Rajdu Nadwiślańskiego Jakuba Brzezińskiego i Kamila Kozdronia. Brzeziński (Skoda Fabia R5) wygrał jeden z odcinków pętli zamykającej sobotnią rywalizację.

Niewiele zmieniło się także na kolejnych pozycjach. Trzecie miejsce utrzymują Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia R5), ale ich strata do liderów wzrosła już do ponad 17 sekund.

Kolejna załoga, Filip Nivette i Kamil Heller (Ford Fiesta Proto) notuje zdecydowanie większą stratę. Po sześciu sobotnich odcinkach specjalnych aktualny mistrz Polski jest już blisko 52 sekundy za Kasperczykiem.

W niedzielę do rozegrania pozostały cztery odcinki specjalne. Pierwszy z nich, OS Józefów rusza o 10:00, ostatni – Urzędów – rozpocznie się o 13:20. Meta rajdu zaplanowana jest na 15:30, kiedy kierowcy wrócą do Puław.