Kasperczyk liderem po pierwszej pętli

Tomasz Kasperczyk i Damian Syty prowadzą po pierwszej pętli Rajdu Nadwiślańskiego, 3. rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Załoga jadąca Fordem Fiesta R5 wygrała wszystkie dotychczasowe odcinki specjalne.

W klasyfikacji generalnej Rajdu Nadwiślańskiego Kasperczyk i Syty wyprzedzają Jakuba Brzezińskiego pilotowanego przez Kamila Kozdronia (Skoda Fabia R5). Liderzy punktacji RSMP tracą do Kasperczyka niewiele, bo zaledwie 4.5 sekundy.

Trzecie miejsce, ze stratą sięgającą już blisko 14 sekund zajmują Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia R5). Załoga reprezentująca barwy Automobilklubu Polski dwukrotnie zajmowała trzecie miejsca (OS2 i OS3).

Na trasie pierwszego odcinka, rozegranego w centrum Puław, trzecie miejsce wywalczył Filip Nivette w parze z Kamilem Hellerem. Załoga jadąca Fordem Fiesta Proto na kolejnych próbach traciła jednak cenne sekundy i ostatecznie po pierwszej pętli zajmuje czwarte miejsce, tracąc do liderów ponad 19 sekund.

W sobotę rozegrane zostaną jeszcze 3 odcinki specjalne, w tym kolejny, krótki odcinek w centrum Puław, który rozpocznie się o 17:55.