Kompaktowa sobota

Pierwszy etap Rajdu Nadwiślańskiego to sześć odcinków specjalnych, zlokalizowanych w większości na południowy zachód od Puław. Wszystkie zostaną rozegrane w sobotę, 9 czerwca.

Rywalizacja rozpocznie się dobrze znanym z minionych edycji Rajdu Nadwiślańskiego miejskim odcinkiem w Puławach, który tradycyjnie skupia rzesze rajdowych kibiców. Chwilę po 14:00 na starcie pojawi się pierwsza załoga walcząca o kolejne punkty cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

W sobotnie popołudnie kibice mogą wybrać się także na trasy OS2 i OS5 (Wilków) oraz OS3 i OS6 (Łaziska), które zostały umiejscowione w bardzo niewielkiej odległości, dając szansę komfortowego przemieszczania się pomiędzy punktami widokowymi.  Dla tych, którzy zdecydują się na obserwowanie rywalizacji poza Puławami, emocje potrwają od 14:55 aż do godzin wieczornych, kiedy po zakończeniu sobotniej walki kierowcy skierują się w stronę strefy serwisowej.

„Rajd Nadwiślański słynie ze swojej kompaktowości. Impreza organizowana przez Automobilklub Polski została wybrana przez kibiców najlepszą rundą RSMP nie bez powodu – wybór lokalizacji odcinków specjalnych daje możliwość obserwowania rywalizacji bez konieczności pokonywania wielokilometrowych odległości. Tak będzie także w tym sezonie” – podkreśla dyrektor rajdu, Daniel Siemczuk.

Ci, którzy pozostaną w Puławach, także nie będą narzekać na brak emocji. Po  otwierającym rajd odcinku w centrum miasta, kierowcy wrócą na tę trasę raz jeszcze. Ponownie pojawią się tu o 17:55, po wcześniejszej wizycie w serwisie.