Nivette utrzymuje wyraźną przewagę

Filip Nivette prowadzi w klasyfikacji Rajdu Nadwiślańskiego przed ostatnią pętlą, składającą się z trzech odcinków specjalnych. Kierowca prowadzący Skodę Fabia R5 wyprzedza Zbigniewa Gabrysia i Tomasza Kasperczyka.

Pętla zamykająca rywalizacje w Rajdzie Nadwiślańskim, piątej i przedostatniej rundzie Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski to trzy odcinki, które kierowcy pokonali już przed południem. W niedzielny poranek wszystkie próby padły łupem Filipa Nivette, który zwiększy swoją przewagę nad Zbigniewem Gabrysiem (Ford Fiesta R5) do ponad minuty i 15 sekund. Trzeci, Tomasz Kasperczyk (Ford Fiesta) traci do lidera blisko półtorej minuty.

Z rywalizacji odpadł Bryan Bouffier, pilotowany przez Xaviera Panseri (Ford Fiesta). Francuska załoga miała wypadek na trasie siódmego odcinka specjalnego. Uszkodzenia samochodu były niewielkie, ale uniemożliwiły dalszą jazdę.

Ostatni odcinek Rajdu Nadwiślańskiego rozpocznie się o 13:45, później załogi zjadą na krótki serwis. Na mecie rajdu zlokalizowanej w centrum Lublina zameldują się o 15:30