Nowe oblicze Rajdu Nadwiślańskiego

Tegoroczny Rajd Nadwiślański, który będzie piątą i przedostatnią rundą Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, odbędzie się w dniach 29.09 – 01.10. W tym roku czeka nas wiele nowości, dzięki którym organizowana przez Automobilklub Polski impreza będzie jeszcze bardziej atrakcyjna zarówno dla kierowców, jak i rajdowych kibiców.

Największą zmianą jest przeniesienie bazy organizacyjnej z Puław do Lublina. Na terenie miejskiego stadionu Arena Lublin zlokalizowane będą biuro rajdu i biuro prasowe, ale także park serwisowy i park zamknięty.

Niezwykle ciekawie zapowiada się miejski odcinek specjalny, który poprowadzi ulicami Lublina. Rozwiązanie, które doskonale sprawdziło się w centrum Puław, bez wątpienia zgromadzi także tysiące kibiców wzdłuż trasy rywalizacji w największym w Polsce mieście położonym na wschód od Wisły.

Ceremonie startu i mety Rajdu Nadwiślańskiego odbędą się na staromiejskim Placu Zamkowym, który w obecnym kształcie istnieje od 1954 roku. Wcześniej znajdowała się tu historyczna dzielnica żydowska, zniszczona w czasie wojny.

Pierwszy etap Rajdu Nadwiślańskiego będzie się składał z 5 odcinków specjalnych. Cztery z nich położone będą w okolicach Kraśnika, ostatni to wspomniany wcześniej OS w Lublinie. Drugiego dnia kierowcy będą rywalizować na trasie sześciu odcinków specjalnych, tym razem zlokalizowanych na trasach na zachód od bazy rajdu. Nowością jest także „zapętlenie” jednego z OS każdego dnia. Sam układ trasy będzie bardzo kompaktowy, co zawsze było ogromnym atutem Rajdu Nadwiślańskiego.