Rajd Nadwiślański 2018
Start i meta w Puławach

Rajd Nadwiślański będzie w sezonie 2018 trzecią rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na trasy wymagających i szybkich odcinków specjalnych zlokalizowanych w okolicach Puław i Kraśnika zapraszamy w drugi weekend czerwca.

Rajd Nadwiślański, organizowany tradycyjnie przez Automobilklub Polski wpisał się na stałe w kalendarz RSMP. Impreza została wielokrotnie doceniona zarówno przez załogi, jaki i rajdowych kibiców. W tym roku kierowcy będą rywalizować na trasie 10 odcinków specjalnych o łącznej długości blisko 120 kilometrów.

Siedziba biura rajdu wraca w sezonie 2018 na dobrze znany teren Parku Naukowo-Technologicznego w Puławach. Także tam znajdować się będzie strefa serwisowa, do odwiedzenia której gorąco zachęcamy wszystkich fanów sportów motorowych. Tradycyjnie wizyta w strefie będzie niepowtarzalną okazją do spotkania najlepszych polskich kierowców oraz przyjrzenia się z bliska pracy mechaników.
Oficjalny start Rajdu Nadwiślańskiego zaplanowano na sobotę, 9. czerwca o godzinie 14:00. Już pięć minut później kierowcy ruszą na trasę niezwykle widowiskowego, miejskiego odcinka specjalnego w Puławach. W sobotę uczestnicy rajdu pokonają łącznie 6 odcinków, w niedzielę rywalizacja obejmie walkę na kolejnych czterech. Meta Rajdu Nadwiślańskiego jak przed laty, zlokalizowana będzie w samym sercu Puław , przed Urzędem Miasta. Pierwsze załogi wjadą na rampę o godzinie 15:30.

Równolegle do 3. rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski rozegrana zostanie 4. runda Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. To bez wątpienia gratka dla największych rajdowych fanów. Na trasie Rajdu Nadwiślańskiego będzie można bowiem zobaczyć prawdziwe perełki, które swoje najlepsze chwile na odcinkach specjalnych przeżywały przed laty, ale także dziś wzbudzają podziw i uznanie.

WAŻNE DATY:
OTWARCIE LISTY ZGŁOSZEŃ
09 maja 2018r. – środa
OPUBLIKOWANIE MAPY RAJDU
09 maja 2018r. – środa
OPUBLIKOWANIE PRZEWODNIKA RAJOWEGO
09 maja 2018r. – środa
ZAMKNIĘCIE LISTY ZGŁOSZEŃ
24 maja 2018r. – czwartek do godz. 24:00 (termin 1)
27 maja 2018r. – niedziela do godz. 24:00 (termin 2)