Rok temu w Puławach

Jakub Brzeziński i Jakub Gerber wygrali Rajd Nadwiślański 2016, 4 rundę Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Ostatni odcinek specjalny, który został rozegrany w centrum Puław nie przyniósł zmian w klasyfikacji czołówki. Brzeziński zajął w nim odległe miejsce, ale przewaga, którą wcześniej zbudował wystarczyła, aby utrzymać pierwszą pozycję.

Na trasie Power Stage Grzegorz Grzyb pilotowany przez Roberta Hundlę był w stanie odrobić do Brzezińskiego tylko niespełna 3 sekundy i ostatecznie zajął drugie miejsce, 15.8 sekundy za zwycięzcą Rajdu Nadwiślańskiego.

Najniższy stopień podium wywalczył Zbigniew Gabryś z pilotem Arturem Natkańcem. Ich końcowa strata do Brzezińskiego przekroczyła już jednak 2 minuty.

Całe podium zajęli kierowcy prowadzący Fordy Fiesta R5. Wcześniej doskonale spisywał się jadący Skorą Fabia R5 Filip Nivette, który łącznie wygrał 7 z 12 odcinków specjalnych Rajdu Nadwiślańskiego. Jednak na trzeciej niedzielnej próbie Nivette wypadł z drogi i uszkodził zawieszenie w swoim samochodzie. Zniszczenia były zbyt poważne, aby myśleć o powrocie do walki.

Końcowa klasyfikacja czołówki Rajdu Nadwiślańskiego 2016:
1. Brzeziński / Gerber
2. Grzyb / Hundla
3. Gabryś / Natkaniec
4. Stec / Rathe
5. Banasiewicz / Drahan