PIĄTY ODCINEK DLA MARCZYKA

Przed ostatnim odcinkiem specjalnym Rajdu Nadwiślańskiego Tomasz Kasperczyk i Damian Syty utrzymują wyraźną przewagę nad Miko Marczykiem i Szymonem Gospodarczykiem. Co prawda piąta próba zakończyła się zwycięstwem ekipy jadącej Skodą Fabia R5, ale Kasperczyk (Ford Fiesta R5) stracił tylko 1.8 sekundy.

O losach rywalizacji w drugiej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zdecyduje drugi przejazd długiego odcinka Wilków. Przewaga Kasperczyka nad Marczykiem wynosi przed startem do tej próby 33.2 sekundy. Wydaje się, że wygraną w Puławach załodze Tiger Energy Rally Team może odebrać wyłącznie niespodziewana awaria lub duży błąd.

Z trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej spadł Maciej Lubiak pilotowany przez Tomasza Borko. Dla załogi Hyundaia i20 R5 feralny okazał się piąty odcinek specjalny, na którym na mecie Lubiak zameldował się ze stratą blisko 7 minut, jednocześnie tracąc jakiekolwiek szanse na rywalizację o podium.

Do czołowej trójki awansował Marcin Słobodzian z pilotem Kamilem Kozdroniem (Ford Fiesta R5). Ich strata do wicelidera wynosi jednak blisko 50 sekund. Dodatkowo, tuż za podium znajduje się Łukasz Byśkiniewicz, który do Słobodziana traci tylko 16.6 sekundy.

Ostatni odcinek jest najdłuższym w całym rajdzie – jego długość to aż 27 kilometrów. W pierwszej pętli właśnie ta próba zdecydowała o dużych zmianach w klasyfikacji.

Rajd Nadwiślański zakończy się o godzinie 18:00, kiedy zwycięskie załogi wjadą na metę w centrum Puław.

CZOŁÓWKA RAJDU NADWIŚLAŃSKIEGO PO OS5:

  1. Kasperczyk / Syty Ford Fiesta R5
  2. Marczyk / Gospodarczyk Skoda Fabia R5  +33.2
  3. Słobodzian / Kozdroń Ford Fiesta R5  +1:22.9
  4. Byśkiniewicz / Cieślar Hyundai i20 R5  +1:39.5
  5. Kołtun / Pleskot Ford Fiesta R5  +2:00.0