POGODA NIE WPŁYNIE NA PRZEBIEG RAJDU

Wbrew wcześniejszym obawom, trasom tegorocznego Rajdu Nadwiślańskiego nie zagraża niebezpieczeństwo związane z wysokim stanem Wisły w województwie lubelskim.

Koniec ubiegłego tygodnia przyniósł bardzo wysokie stany Wisły w Puławach i całym regionie. Organizatorzy Rajdu Nadwiślańskiego byli przygotowani na każdą możliwość i przygotowali plany awaryjne. Jednak szczęśliwie fala kulminacyjna przeszła nie stwarzając większego zagrożenia dla okolicznych mieszkańców i infrastruktury województwa. W połowie tygodnia odwołano stany alarmowe I pogotowia przeciwpowodziowego.

Lokalne władze wciąż na bieżąco monitorują sytuację na Wiśle, według ostatnich informacji, nie ma niebezpieczeństwa odwołania lub skrócenia rajdu. Co prawda w sobotę w okolicach, w których rozgrywane będą odcinki specjalne Rajdu Nadwiślańskiego mogą pojawić się opady deszczu i burze, ale nie będą miały one większego wpływu na stan wody w rzekach – stany alarmowe na Wiśle związane były przede wszystkim z silnymi opadami na południu Polski.