ROTACJE W CZOŁÓWCE, KASPERCZYK WCIĄŻ NA CZELE

Odcinek specjalny Wilków nie przyniósł zmiany lidera klasyfikacji generalnej Rajdu Nadwiślańskiego, ale całkowicie zmienił układ sił na kolejnych pozycjach. Na czele wciąż znajdują się Tomasz Kasperczyk i Damian Syty. Załoga jadąca Fordem Fiesta R5 odnotowała kolejne oesowe zwycięstwo.

Na drugie miejsce awansowali Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia R5). Liderzy klasyfikacji generalnej RSMP powoli odrabiają straty z pierwszej porannej próby, ale do Kasperczyka tracą wciąż ponad pół minuty.

Duże problemy miał Jakub Brzeziński, pilotowany przez Dariusza Burkata. Na odcinku Wilków “Colin” wyjechał poza trasę i uszkodził swojego Forda Fiestę. Kłopoty nie ominęły także Kacpra Wróblewskiego. 3 kilometry przed metą odcinka jego Hyundai i20 R5 zaczepił o betonową płytę i w efekcie z felgi spadła lewa tylna opona.

Na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej awansowali Maciej Lubiak i Tomasz Borko. Ekipa jadąca Hyundaiem i20 R5 traci do Tomasza Kasperczyka ponad 50 sekund.

Po pierwszej pętli Rajdu Nadwiślańśkiego załogi zjeżdżają do strefy serwisowej. Decydująca seria odcinków specjalnych rozpocznie się o godzinie 14:55 od rywalizacji na OS Urzędów.

CZOŁÓWKA RAJDU NADWIŚLAŃSKIEGO PO OS3:

  1. Kasperczyk / Syty Ford Fiesta R5
  2. Marczyk / Gospodarczyk Skoda Fabia R5  +34.0
  3. Lubiak / Borko Hyundai i20 R5  +50.9
  4. Byśkiniewicz / Cieślar Hyundai i20 R5  +1:13.4
  5. Słobodzian / Kozdroń Ford Fiesta R5  +1:14.9